Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


MESLEK YÜKSEKOKULLARINDA OKUYAN ÖĞRENCİLERİN MESLEK GELİŞİMİNDE SEKTÖR İŞBİRLİĞİ DEĞERLENDİRMESİ
(INDUSTRIAL CO-OPERATION EVALUATİON FOR PROFESSIONAL DEVELOPMENT OF THE STUDENTS STUDYING IN VOCATIONAL COLLEGES )

Yazar : Çetin Ayhan SEYFULLAHOĞULLARI    
Türü :
Baskı Yılı : 6
Sayı : 36
Sayfa : 61-75
44    36


Özet
Tarama modelinde yürütülen bu araştırmanın evrenini Türkiye’deki devlet ve vakıf üniversitelerine bağlı meslek yüksekokullarında okuyan öğrenciler oluşturmaktadır. Bu kapsamdaki araştırmada, öğrencilerin işletmelere uyum düzeyleri ve öğrencilerin işletmelerdeki beceri eğitimine ilişkin değerlendirmelerinin tanımlayıcı özelliklerine göre farklılaşma durumu çeşitli istatistiksel teknikler yardımıyla incelenmiştir. Araştırma sonucunda, cinsiyet ile öğrencilerin işletmeye uyumu arasındaki ilişkinin istatistiksel olarak anlamlı olmadığı, işletmenin öğrenim görülen bölüme ilgi düzeyi ile öğrencilerin işletmeye uyumu arasında istatistiksel olarak anlamlı bir ilişki olduğu saptanmıştır.

Anahtar Kelimeler
Meslek Yüksekokulu, Uyum, Beceri.

Abstract
The universe of this study conducted through survey model constitutes the students attending vocational colleges in both state and foundation universities in Turkey. Diversification situations, such as adaptation levels of the students to businesses and students’descriptive character of the evaluations about skill educations in the businesses has been searched through various statistical techniques. At the end of the study, it has been figured out that there is no meaningful relation for the students’ adaptation to the businesses about gender statistically and there is a meaningful relation between the students’ connection level of the attended programme and adaptation level to the businesses statistically.

Keywords
Vocational College, Adaptation, Skill.

Gelişmiş Arama


Duyurular

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Haziran ayında yayımlanacak 37. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri