Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


IVAN CHERMAYEFF İLE TASARIM VE SANAT
(DESIGN AND ART WITH IVAN CHERMAYEFF )

Yazar : Haşim Arif BAĞCIVAN    
Türü :
Baskı Yılı : 6
Sayı : 35
Sayfa : 358-365
54    46


Özet
Bu araştırmada dünyaca ünlü kurumların marka kimliğini oluşturmuş, Ivan Chermayeff’in tasarım alanına kazandırdığı yenilikler ve yapmış olduğu çalışmalar incelenmiştir. Ivan Chermayeff’in oluşturduğu ikonik markalar ve grafik tasarım ürünleri analoji, benzetme, metafor gibi kavramlarla, mevcut anlamların dışında kullanabilen, bunun yollarını arayan ve bu arayışını sadeliği, kolay anlaşılabilirliği yok etmeden gerçekleştirebilen bir tasarımcı olarak anılmaktadır. Her zaman bir sürpriz unsur barındıran sanatsal çalışmalarında Chermeyeff, tasarım alanının yanı sıra yaptığı kolajlarıyla da dikkatleri üstüne çekmeyi başarabilen ve tasarımcı kimliğine getirmiş olduğu kriterler arasına hobilerinin de yer alabileceğini gösteren etkili role sahip sanatçı/tasarımcı özelliği barındıran bir profildir.

Anahtar Kelimeler
Ivan Chermayeff, Kurumsal Kimlik Tasarımı, Marka Kimliği, Logo, Kolaj

Abstract
In this research, the brand identity of world famous institutions, Ivan Chermayeff's design innovations and his work has been examined. The iconic brands and graphic design products created by Ivan Chermayeff are referred to as concepts such as analogy, metaphor, analogy, which can be used outside of existing meanings, looking for ways to do this and realizing this search without destroying simplicity and easy understanding. Chermeyeff, who always has a surprise element in her artistic works, has an artist / designer profile that has an effective role showing that her hobbies can be included among the criteria she has brought to designer identity in addition to her design field and collages.

Keywords
Ivan Chermayeff, Corporate Identity Design, Brand Identity, Logo, Collage

Gelişmiş Arama


Duyurular

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Haziran ayında yayımlanacak 37. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri