Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


İLETİŞİM BECERİSİNİ VE HAREKET İFADESİNİ GELİŞTİRMEK İÇİN OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLARDA DANS EĞİTİMİNİN ÖNEMİ
(THE IMPORTANCE OF DANCE EDUCATION IN PRE-SCHOOL CHILDEREN TO IMPROVE COMMUNICATION SKILLS AND MOVEMENT EXPRESSION )

Yazar : Bora OKDAN    
Türü :
Baskı Yılı : 6
Sayı : 36
Sayfa : 247-252
32    30


Özet
Çocuklarda iletişimsel beceri ve hareket ifadesini geliştirmek eğitimde temel bir amaçtır. Dans çocuğun özgüvenini, duygusal gelişimini ve fiziksel gelişimini desteklemektedir. Dans sadece çocuğun fiziksel bir aktivite yapması demek değil, aynı zamanda sosyal bir olgudur ve çocukta iletişim ve sosyal becerileri geliştirir. Günümüzde, çocuklar okullarda fiziksel aktivitede yeterli zamana sahip değillerdir. Eğitimciler ve veliler, bu ihtiyacın farkında olmalı ve çocuk gelişiminde dansın önemli bir araç olduğu gerçeğini göz ardı etmemelilerdir. Erken yaşta başlanan hareket ve dans eğitiminin konuşma ve dil gelişiminden, motor becerilerine, okuma yazma öğrenme ve olumlu davranışlara kadar her alanda çocuğa katkısı olur.

Anahtar Kelimeler
Çocuklarda Dans, İletişim, Hareket, Öğrenme, Beceri

Abstract
Developing communicative skills and movement expression in pre-school children is a basic goal in education. Dance supports the child's self-confidence, emotional development and physical development. Dance does not only mean a physical activity of the child, but also a social phenomenon, and develops communication and social skills in the child. Today, children do not have sufficient time in physical activity in schools. Educators and parents should be aware of this need and should not ignore the fact that dance is an important tool in child development. Movement and dance education, which was started at an early age, contributes to the child in all areas ranging from speech and language development to motor skills, literacy learning and positive behaviors.

Keywords
Dance in Children, Communication, Movement, Learning, Skill

Gelişmiş Arama


Duyurular

  PROF.DR.TARIK ÖZCAN ARMAĞANI

  Dergimizin Ekim 2019 sayısı, Prof. Dr. Tarık ÖZCAN hocamıza armağan olarak yayımlanacaktır. Bu sayının editörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Taner NAMLI ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk GÜLER tarafından yapılacaktır. Değerli çalışmalarınızı bekliyoruz. SOBİDER Editörlüğü


  MAKALE KABULÜ

  Haziran ayında yayımlanacak 37. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  6.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018

   

  free discount coupons open abortion pill reviews


Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri