Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


SEÇİM OLMADAN DEMOKRASİ, DEMOKRASİ OLMADA SEÇİM
(DEMOCRACY WITHOUT ELECTION, ELECTION WITHOUT DEMOCRACY )

Yazar : Negin BAVİLİ    
Türü :
Baskı Yılı : 5
Sayı : 30
Sayfa : 523- 529
23    13


Özet
Bu Makalede, Seçim ve Demokrasi ilişkileri incelenecektir. Demokrasi seçim süreçlerinin soncu mudur yoksa seçim demokrasiye sebep olur. Seçim süreçleri otoriter rejimlere meşruluğu onaylamak için bir araç mıdır? Dört bölümde detaylı bir şekilde seçim ve demokrasi ilişkileri incelenecektir. Birinci bölümde, demokratik seçim süreçleri nasıl özellikler taşımalıdırlar? İkinci bölümde, seçim olmadan demokrasi mümkün müdür tartışılacaktır. Üçüncü ve dördüncü bölümde, bir hükûmetin meşru olması için hangi özelliklere sahip olmalı?

Anahtar Kelimeler
Demokrasi, Demokrasi Prosedür, Seçim Prosedürü, Meşruluk

Abstract
In this essay the relationship between democracy and election is studied. Is democracy product of electoral process or electoral process can affect democratic procedures? Can election transform to a tool in the hands of authoritarian governments in order to be proof of legatimacy? In four different sections the relationship between Democracy and Election is discussed in more details. In the first section, What forms and chrectristics of democratic elections should have in order to be considered as democratic? In second section, Whether democracies without elections are possible?, In the third and fourth sections, prerequistes of legitimacy is discussed.

Keywords
Democracy, Democratic Procedures, Elective Procedures, legitamacy

Gelişmiş Arama


Duyurular

  MAKALE KABULÜ

  Ocak ayında yayımlanacak 32. sayımız için makale kabulleri devam etmektedir. Sisteme eklenen makaleler hakem sürecinden geçerek yükleme sırasına göre yayımlanacaktır.


  5.ASOSCONGRESS

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 25-27 EKİM 2018 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 5.ASOSCONGRESS 'e davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. www.asoscongress.com

  Sempozyumda kabul edilen bildirilerin özetleri sempozyum özet kitabında yayınlanacak, bildirilerin tam metinleri elektronik kitap olarak yayınlanacaktır.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:15.5.2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 25.8.2018 
  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 30.8.2018 
  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 20.9.2018 
  Sempozyum Programının İlanı: 30.9.2018 
  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 25.10.2018 
  Sempozyum Bitiş Tarihi: 27.10.2018 
  Sempozyum Tam Metin ve Dergi Seçimi: 10.11.2018 
  Tam Metin Son Gönderim Tarihi: 25.11.2018

   

  free discount coupons open abortion pill reviews

  OCAK 2018

  Dergimizin yayın periyodu değişmiştir bundan sonraki süreçte aylık olarak yayın hayatına devam edecektir.   Adres :İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü MALATYA
Telefon :05052299830 Faks :
Eposta :editorsobider@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri